KONST / Litografier / Färglitografier 16123093
nr 1612 3093
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografier, 3 st, Glasmålning. Signerad, numrerad 250-upplaga, daterad 1983, oramat löst blad, 55x45 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:38:34